"Elementarz - czytamy metodą sylabową" to książka przygotowana w oparciu o metodę symultaniczno-sekwencyjną (metodę sylabową) nauki czytania, dzięki której dzieci poznają alfabet i nauczą się pisać pierwsze litery, ale nie tylko. Można tu znaleźć również wiele innych ciekawych zadań, np. ilustracje, o których należy opowiedzieć, rebusy czy labirynty. Niektóre polecenia wymagają spostrzegawczości, inne dorysowania jakiegoś fragmentu, a jeszcze inne pokolorowania. Do każdej litery alfabetu przyporządkowany jest rysunek, litery, których zapis należy starannie powtórzyć według wzoru, a także ilustracje z podpisami i zadania do wykonania. Kiedy pierwszoklasista pozna już wszystkie litery alfabetu, czekają na niego krótkie czytanki i kolejne zadania, dzięki którym w przyjemny sposób utrwali zdobytą wcześniej wiedzę.
„Wiecie, że po Puszczykowie po raz pierwszy chodzi... człowiek? Jerzyk skacze leśną dróżką – na mrowisku stanął nóżką! – Ojej! Co to? Coś mnie kąsa! – wrzeszczy, z Mrówek się otrząsa!” Poznaj przygody małych mrówek. Wierszyk wzbogacają piękne ilustracje.
Niesamowite przygody Mauliego jego niezwykłych przyjaciół, opisane przez angielskiego pisarza i noblistę Rudyarda Kiplinga, porwały serca młodych czytelników i pobudziły wyobraźnię wielu twórców. Wspaniała przygodowa powieść, którą można czytać bez końca! Mauli trafił do dżungli jako małe dziecko. Wychował się wśród wilków, które traktowały go jak równego sobie. Chłopiec stał się przyjacielem i sprzymierzeńcem wielu dzikich zwierząt. Były też jednak takie, które nie zaakceptowały w swoim otoczeniu obecności człowieka – z groźnym tygrysem Shere Khanem na czele. Jak potoczą się losy Mauliego? Czy dżungla pozostanie jego domem, czy chłopak wróci do ludzkiego świata? Kolejny tytuł w znakomitej serii klasyka światowej literatury, która obejmuje prawdziwe perły literatury dziecięcej i młodzieżowej. Klasyczne opowieści okraszone ilustracjami współczesnych polskich ilustratorów i wydane w poręcznym formacie, to idealny pomysł na spędzenie czasu ze światowego formatu literaturą i znakomite uzupełnienie domowej biblioteki.
„Opowieści o tym, co daje moc” to kontynuacja bestsellerowej książki Marka Michalaka pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Tym razem wraz z autorem i bohaterami książki wędrujemy śladami życia, zdrowia, prawdy, piękna, wiary, pokory, wierności, lojalności, cierpliwości, pasji, solidarności, demokracji i innych wartości. Zapraszamy małych i nieco większych czytelników do niezwykłej, a jednocześnie tak bliskiej każdemu krainy wartości, po której oprowadzają Julka, Miłosz, Hania i Amelka wraz ze swoimi rodzicami oraz babcią i dziadkiem. Mamy nadzieję, że czytanie i rozmowy z Waszymi bliskimi, z przyjaciółmi, znajomymi, nauczycielami o tym, co bliskie Waszym sercom, przyniesie Wam wiele radości, a także da Wam moc do rozumienia i zdobywania świata. Książka napisana piórem mądrości i sercem wrażliwości. Książka nadziei i mocy. Każda wartość jest tu diamentem - skarbem sprawiającym, że świat dziecka w zetknięciu ze światem dorosłych i rówieśników staje się krainą dobrego porozumienia, miłości, radości i pokoju. [Powyższy opis pochodzi od wydawcy]
Książka "Opowieści o tym, co w życiu ważne" jest osobliwym dialogiem rodzeństwa. Julka i Miłosz opowiadają o swoich codziennych doświadczeniach rodzinnych, szkolnych, koleżeńskich. Czasami się sprzeczają, czasami sobie pomagają, dzielą się spostrzeżeniami, z uwagą wsłuchują się w niektóre opowieści dorosłych. Miłosz i Julka tłumaczą trudne słowa: miłość, tolerancja, własne zdanie, szacunek, wolność, empatia, odwaga, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, współczucie, nauka i wiedza, życzliwość, akceptacja, godność, pokój, odpoczynek, poczucie humoru, patriotyzm. Te pojęcia wyprowadzają z konkretnych sytuacji, dokumentują je różnymi zdarzeniami i – co najważniejsze – własnymi refl.Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. [Powyższy opis pochodzi od wydawcy]
Kuleczka to szczeniaczek, który trafił w ręce okrutnego człowieka. Jednak los się do niej uśmiechnął – z tarapatów uratowała ją Anielka i razem z kuzynką Marysią zaopiekowały się suczką. Niestety, właściciel wpada w furię i żąda zwrotu psiaka. Czy dziewczynkom uda si uratować małą suczkę i czy piesek w końcu znajdzie ciepły, przepełniony miłością dom? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tej bogato ilustrowanej książce.
Książka o życiu jednego z największych twórców muzyki klasycznej, która zainteresuje wszystkich wielbicieli muzyki i osoby Chopina. Zawiera informacje o życiu i twórczości oraz rozmaite anegdoty z życia Fryderyka Chopina. Dodatkową atrakcją jest dołączona do książki płyta CD, która przedstawia wybrane utwory wielkiego muzyka.
Wyczerpujące opisy ponad czterdziestu gatunków zwierząt chronionych w Polsce – od wyglądu i systematyki, przez zwyczaje i sposoby rozmnażania, do informacji o zagrażających im niebezpieczeństwach. Duże, kolorowe zdjęcia. Mapy przedstawiające miejsca występowania opisywanych zwierząt. Fakty, liczby i ciekawostki.
Nikołaj Ługinow, znany pisarz z dalekiej Jakucji, stworzył przemyślany i barwny obraz tamtych czasów, widziany oczami kobiety – Höelün, głównej bohaterki powieści, matki Czyngis-chana. Jest to spojrzenie przenikliwe, mądre i pełne miłości. Matka nie tylko daje życie, matka tworzy osobowość, kształtuje charaktery swych dzieci, uczy je, pomaga, wciąż kocha. Czyngis-chan, dorosły i potężny syn Höelün, którego losy są ściśle związane z dziejami nie tylko Mongołów, ale i prawie całego ówczesnego świata, nigdy nie utracił z nią psychicznej więzi. (…)Autor odtwarza polityczną logikę wydarzeń z przełomu XII i XIII w., opisuje ówczesną Mongolię z gorzkim realizmem. Ogromny pustynny i stepowy kraj wypełniają rywalizacje i waśnie luźnie związanych ze sobą plemion, szczepów, rodów walczących o atrakcyjne pastwiska i tereny łowieckie, a także po prostu o łupy. I wtedy właśnie, w tamtym okresie stało się oczywiste, że stworzenie silnego, jednolitego państwa, obudzenie poczucia wspólnoty tych różnych rodów i plemion, jest koniecznym warunkiem ich przetrwania. Zadanie, wydawałoby się, przekraczające siły zwykłego człowieka. Ale Czyngis-chan – dziecko Höelün, niezwykły syn niezwykłej matki, tego dokona [Fragmenty posłowia]
W Krainie Pełnej Emocji mieszka rodzina Złoszczesiów, której codzienność wypełnia praca w zakładzie szewskim taty. Jednak nie wszyscy podzielają rodzinną pasję. Najmłodszy członek rodziny, Edek, często zmaga się z napływem nieprzyjemnych emocji, szczególnie złości. Edek, jak każdy z nas, miewa trudne dni i nawet drobnostka jest w stanie wywołać w nim złość, która rośnie, a on nie wie, co z nią zrobić. W poszukiwaniu ukojenia, Edek uczy się, że każda emocja, nawet ta najtrudniejsza, jest naturalna i zasługuje na uwagę. Razem z żabą Malwiną odkrywa różne sposoby radzenia sobie z gniewem oraz dowiaduje się, że czasem najlepszym lekarstwem na złość jest znalezienie odpowiedniego sposobu na jej wyrażenie. Kangur Edek i szewska pasja to urocza i pełna humoru opowieść o radzeniu sobie ze złością. To książka, która pomoże dzieciom zrozumieć i zaakceptować swoje uczucia, ucząc jednocześnie empatii i szacunku dla innych.
W Krainie Pełnej Emocji mieszka rodzina Przytulasiów, której największą pasją jest... przytulanie! Mama, tata i mały Stefek są mistrzami w okazywaniu czułości. Przytulają wszystko i wszystkich. Jednak, czy naprawdę każdy lub i być przytulany? Stefek Przytulaś jest o tym przekonany, dopóki nie spotyka kłopotliwego jeża. To niespodziewane spotkanie zmienia wszystko, ucząc Stefka, że każdy jest inny i ma inne poczucie komfortu. Miś Stefek i jeżące się trudności to wspaniała opowieść o emocjach, o przekraczaniu barier i granic oraz o wzajemnym szacunku. Razem ze Stefkiem mali czytelnicy odkryją, że choć przytulasy są cudowne, czasem lepiej zapytać, zanim się przytuli. Bo każda emocja, nawet ta najcieplejsza, zasługuje na zrozumienie i szacunek. Dołącz do Przytulasiów i przeżyj z nimi niesamowitą przygodę, pełną miłości, śmiechu i cennych lekcji o uczuciach
Poradnik kulturalnego dzieciaka to pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego małego urwisa. Dzięki zabawnym, rymowanym wierszykom dzieci poznają zasady savoir-vivre’u, dowiedzą sie, jak należy zachowywać sie w windzie, na ulicy, w bibliotece, na szkolnym korytarzu czy idąc do kogoś w gości. W Kodeksie dobrych manier wypisano kilka zasad, według których powinno postępować każde dobrze wychowane dziecko. Pozycje wzbogacają piękne, kolorowe ilustracje, które dodatkowo pobudzają dziecięca wyobraźnie. Świetna propozycja na nagrody dla przedszkoli i szkół podstawowych.
Poradnik młodego ekologa to prawdziwa skarbnica wiedzy. Można się z niej dowiedzieć, jak należy postępować, by żyć w zgodzie z przyrodą. Jak oszczędzać energię i wodę, jak zachować się w lesie, co zrobić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące pomocy – odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w tej książce. Przy każdym zagadnieniu, w formie notatnika, wypunktowano najważniejsze informacje, a w Regulaminie ekoludka wypisano kilka zasad, według których młody ekolog powinien postępować. Piękne, kolorowe ilustracje i zabawne wierszyki powodują, że poznawanie zasad ekologicznego savoir-vivre’u staje się doskonałą zabawą. Doskonały wybór na nagrody dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych!